501-595-758 biuro@gutowska.pl

Dzisiaj jest ostatni dziań autoryzacji podpisu ePUAP przez pocztę elektroniczną i jednocześnie ostatni dzień na zmianę autoryzacji podpisu ePUAP z e-mail na SMS. Kto nie zdąży dziś zmienić sposobu autoryzacji będzie zmuszony do zrobienia tego w jednym z punktów autoryzacyjnych.

Od 8 kwietnia 2017 roku nie będzie już możliwe potwierdzanie podpisu ePUAP za pomocą poczty elektronicznej e-mail. Kody autoryzacyjne w postaci haseł jednorazowych na e-mail działać będą tylko do 7 kwietnia. Wszyscy, którzy do autoryzacji podpisu ePUAP używają poczty e-mail muszą najpóźniej do 7 kwietnia zmienić sposób autoryzacji z e-mail na SMS. EPUAP SMS będzie jedynym kanałem potwierdzającym podpis Profilem Zaufanym. Zmianę kanału na SMS można zrobić w prosty sposób online.

Aby dokonać zmiany kanału autoryzującego z e-mail na SMS wystarczy wejść na stronę internetową dedykowaną Profilowi Zaufanemu znajdującą się pod adresem www.pz.gov.pl, zalogować się, a następnie wybrać w menu bocznym pozycję „Mój profil zaufany” oraz kliknąć „Przedłuż ważność”, po czym podać swój numer telefonu komórkowego. Następnie należy przepisać i potwierdzić kody autoryzacyjne, które przyjdą sms-em najpierw na podany numer telefonu a następnie na dotychczas używany do autoryzacji adres e-mail.

Osoby, które spóźnią się ze zmianą kanału autoryzacji podpisu ePUAP i nie zrobią tego do 7 kwietnia 2017 nie będą mieli możliwości zmiany kanału przez internet i będą zmuszone do zmiany kanału w jednym z punktów potwierdzających Profil Zaufany. Na terenie Mławy można to zrobić w siedzibie ZUS przy ul. Padlewskiego 29/31 oraz w Urzędzie Skarbowym przy ul. Narutowicza 19/7. Listę punktów na terenie Polski i innych krajów można znaleźć [TUTAJ]