501-595-758 biuro@gutowska.pl

Od 1 stycznia 2018 roku przedsiębiorców obowiązywać będzie uproszczona struktura JPK_VAT. Zmiany są wynikiem konsultacji z przedsiębiorcami.

Urząd Skarbowy w Mławie informuje, że od początku przyszłego roku obowiązywać będzie nowa, uproszczona struktura JPK_VAT. Zmiany są rezultatem konsultacji podatkowych przeprowadzonych z przedsiębiorstwami zobligowanymi do wysyłania pliku kontrolnego. JPK_VAT 2018 ma być prostszy oraz szybszy do wypełnienia. Dodatkowo wątpliwe kwestie będzie można wyjaśnić bez potrzeby wizyty w urzędzie skarbowym.

Nowa wersja pliku JPK_VAT posiada mniejszą liczbę obowiązkowych pól do wypełnienia, uporządkowane zostanie też oznaczanie kolejnych plików, które przesyła się za ten sam okres. W nowym formularzu pojawi się także nieobowiązkowe pole „adres e-mail”, które umożliwi szybki kontakt z podatnikiem w przypadku błędów w wysłanym formularzu, a przy tym pozwoli podatnikowi na dokonanie korekty rozliczenia bez konsekwencji oraz bez potrzeby wizyty w urzędzie skarbowym.

Nowa wersja pliku JPK_VAT obowiązywać będzie od stycznia 2018 roku. Można się z nią jednak zapoznać już teraz – tutaj.

 

 


Źródło: Urząd Skarbowy w Mławie